Viimased postitused

Kirjutajast & kirjutamisest

Tere! 
Mul on hea meel teavitada, et oled Naturaalhoolitsuse blogipostituste lehel. Esiteks väga lahe, et oled siia jõudnud, 
järelikult meil on ühine huvi! :) :)

 

Naturaalhoolitsus – nagu nimigi ütleb, tähendab see looduslike ehk naturaalsete materjalide kasutamist enese hoolduseks (nahk, juuksed, küüned, suu, silmad, toitumine, jook, vitamiinid) ehk looduselt inimesele.

Leht edastab ideid ja retsepte naturaalseks hoolitsuseks, mille olen hankinud raamatutest, videotest, erinevatelt interneti veebilehtedelt kui lihtsalt kuuldustest ning mille olen ise järgi proovinud. Lehele ei soovi ma lisada ühtegi retsepti, mille koostisosade kättesaadavuses pole ma kindel või mille omadused pole kahjutud. Samuti leiab lehelt ka soovitusi ja edasimüüjaid, käsitöömeistreid ja ravitsejaid, kes toodavad ise huvitavaid ja põnevaid tooteid, mis haakuvad naturaalse hoolituse ideega.

Natuke endast. Olen 31-aastane, armastan väga oma peret ja kodu ning nii naiseks kui emaks olemine mängib rolli minu teadlikust elust, minu mõttemaailmast, minu vaadetest. 

Teadlikult olen pea kogu elu jumaldanud otse loodusest pärit vahendeid enese hooldamiseks – juukseid pesta vihmaveega, juua kasemahla, jalad paljal maapinnal ringi käia (parim jalatallamassaazh!), süüa ja juua tooteid, mis pärinevad otse käsitöö meistritelt või kasvatajatelt-valmistajatelt, peenelt pakendamata ja just nii, nagu nad on. Meeldivad just need vahendid, mis muudavad naha kauniks, küüned terveks, juuksed-ripsmed pikaks, seedimise korda, ergastavad immuunsussüsteemi, et ehk kokkuvõtvalt – vahendid nii seest- kui välispidiselt tarvitamiseks, niiet silmad säravad!

Miks tegin antud blogi? Alustasin blogi kirjutamisega 2010. aastal, põhjusel et retseptid mis tundusid kodus nii mugavad ise valmistada, oleks 1) ühes kohas alati olemas, 2) sõpradele kergemini jagatavad, 3) et tõsta võimalikult paljude inimeste teadlikkust naturaalhoolitsuse kasulikkusest ja elada tervislikumalt, ohutumalt, ennast kahjustamata. Viimase aja trend on toodetesse lisatud kemikaalid toote viskoossuse saavutamiseks või kestvuse pikendamiseks ja hulganisti lisandeid sünteetilistest värvi-, maitse- ja lõhnaainetest, mis paljud on inimorganismile suuremas koguses mürgised ja võivad tekitada tõsist ja jäädavat kahju tervisele. Samuti ei pruugi poetooted rahuldada näiteks tundlikuma nahaga inimeste hoolitsusvajadusi. 

2015. aasta kevadel otsustasin Wordpress blogikeskkonnast kolida Blogspoti keskonda üle ja seetõttu võtab aega ka ideede ja kirjutiste ületoomine, kuid idee ja kontseptsioon ei ole muutunud!

Blogis kajastan ka öko ja loodustoodete poode ja edasimüüjaid, sest kõiki ideid ja retsepte ei jõua inimene alati endale ise teha. Napib aega, vahendeid vms. Seega on ka nemad siin kajastatud, aitamaks kaasa naturaalhoolitsuse edenemisele. See blogileht ei reklaami ega suuna inimesi kindla tooteni, leht annab võimaluse inimestel saada teadlikumaks erinevatest võimalustest naturaalhoolitsuse vallas.

Antud leht annab ülevaateid, kõigest sellest, mida on võimalik näha paremal pool rubriigis. Rubriik täieneb pidevalt uute postitustega – lisan siia niipalju põnevat ja avastamis- ja katsetamisväärset kui vähegi võimalik. Kõiki meetodeid on võimalik katsetada järgi kodus ja koduste vahenditega. Kui kasutan midagi, siis kirjeldan, kust ma toote ostsin ning kui palju ma seda retsepti lisasin. 

Soovitan ka vaadata öko- ja loodustoodete valmistajaid ja meistreid, edasimüüjaid ja e-poode. Sealt leiab nii paljugi huvitavat. Põneva lisana olen ka blogisse kaasanud "leiud poodidest".

Nii nagu on inimesed erinevad, avalduvad ka tooted ja vahendid erinevalt. Et ehk näiteks aaloemahl või mesi ei või igale ühele sobida, nii peab ka igaüks ise tunnetama ja kontrollima, kas tal nimetatud koostisosa vastu pole ehk allergilist reaktsiooni või talumatust. Seega suhtuda ka kõigesse naturaalsesse otse loodusest pärit hooldusvahendisse ettevaatusega! :)

Pildid blogis on pildistatud ise. Kui mõni foto on võetud Internetist, siis sellele ka viidatakse.

Kui mõni ökopood, meistrikoda, sahver, tootja või e-pood soovib ennast märku anda (Sinu ettevõtmise kuvamine blogis on täiesti tasuta, ilma kohustuste ja tagamõteteta), võib mulle lahkesti kirjutada

Blogi on neutraalne kõlapind kõigele sellele, mis haakub ideega võimalikult naturaalselt ja looduslikult enda eest hoolitseda.  

Suurepäraseid kogemusi!

Virginia

Avaldatud: 11. november 2010
Uuendatud viimati: 29. aprill 2015